ПРЕСС-РЕЛИЗ Қарағанды жоғары политехникалық колледжіне қонақтардың келуі

2022 жылдың 13 мамырында Қарағанды жоғары политехникалық колледжіне «Talap» КЕАҚ президенті Олжас Темірбекұлы Ордабаев, «Talap» КЕАҚ вице-президенті Санжар Мейірханұлы Тәтібеков және Қарағанды облысы колледждерінің директорлары келді. Қонақтар сапарының негізгі мақсаты – келесі  бағыттар бойынша алаңдарға бару – «кадрларды даярлау және жұмысқа орналастыру жүйелерінің өзара іс-қимылы: тараптардың диалогы» облыстық форумы.

Сапар барысында қонақтар Web-дизайн, CAD инженерлік графикасы, прототиптеу, желілік және жүйелік әкімшілендіру сияқты құзыреттер бойынша WorldSkills-Karaganda-2022 өңірлік чемпионаты өткізілген "Worldskills Open Ѕрасе" құзыреттілік орталығына барды. Чемпионатқа 6 бас сарапшы, 28 компатриот-сарапшы және 28 қатысушы қатысты.

Сонымен қатар, Worldskills чемпионатының бас сарапшы Тетай Ұлан және қатысушысы Жапенов Мадиярдың көрсеткен «Пилотсыз ұшу Одан кейін қонақтар «Жас маман» құзыреттілік орталығының жұмысымен танысты, оларға «Siemens» компаниясының жоғары технологиялық жабдығында өнеркәсіптік процестерді қашықтықтан автоматтандыру жобасы; көтергіш конструкция параметрлерін баптаудың автоматтандырылған процесі, интерактивті-оқу кешені; кеніш атмосферасын автоматтандырылған бақылауы; «Арселор Миттал» КД АҚ тапсырысы бойынша әзірленген «Шахта қауіпсіздігі» жобасы көрсетілді.

Сонымен қатар форум аясында колледж алаңында психолог Серікова Сәуле Қанатқызы «Өмірлік маңызды дағдылар» тақырыбында семинар-тренинг өткізді. «Энергопарк» оқу орталығында «Энергетикалық пәндер» кафедрасының оқытушылары «Үздік электр монтаждаушы» (WorldSkills стандарттары бойынша) байқауын ұйымдастырды. Байқаудың мақсатты аудиториясы - Қарағанды облысы колледждерінің түлектері және әлеуметтік серіктестер. Байқаудың сарапшылары ретінде әлеуметтік серіктес Баймбетов Ержан Жасұланұлы «KEGOC» филиалының «Орталық ЖЭТ» Жастар ісі жөніндегі тобының жетекшісі шақырылды.