2021 жылғы 19 қарашада Қарағанды жоғары политехникалық колледжінде Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығына тұспа тұс келген оқу орнының 90 жылдық мерейтойы атап өтіледі. Мерекенің қонақтары ресми тұлғалар, педагогикалық еңбек ардагерлері, әлеуметтік серіктестер, түлектер, оқытушылар мен студенттер болып келеді.

Қарағанды тау-кен техникумы (қазіргі жоғары политехникалық колледж) 1931 жылдың қазан айында сол жылдары қарқынды дамып келе жатқан тау-кен өнеркәсібі үшін мамандар даярлау мақсатында құрылған.

Бүгінгі таңда Қарағанды жоғары политехникалық колледжі – бұл жыл сайын өз ісімен үздік оқу орындарының бірі мәртебесін дәлелдейтін және өзін мыңдаған жоғары білікті мамандар шыққан кадрлар ұстаханасы деп атайтын оқу орны.

Тоғыз онжылдықта колледж өз мамандығының иесі атанған 60 мыңға жуық түлектерді дайындады. Олардың көпшілігі өндірістік кәсіпорындарда табысты мансап құрып, республиканың экономикасын, өнеркәсібін және әлеуметтік саласын дамытуға қомақты үлес қосуда.

Салтанатты іс-шараны өткізу барысында LED экранда техникумның құрылу тарихы және колледждің аяққа тұру тарихы туралы бейнефильм; колледждің фотоспективасы; колледждің заманауи қызметі туралы бейне-ролик, оқытушылар мен студенттердің соңғы жылдардағы жетістіктері мен жетістіктері; колледждің жаңа жобасының проморолигі көрсетіледі.

Қ. Байжанов атындағы концерттік бірлестіктің вокалдық квартетінің орындауында әнұран шырқалады.

Колледждің 90 жылдығына және Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығына арналған іс-шаралар шеңберінде алдын ала конкурстар, мастер-кластар, ашық сабақтар, халықаралық ғылыми-практикалық конференция өткізілді, мақалалар жарияланды; спорттық жарыстар, «Өткенді құрметтейміз, болашаққа жұмыс істейміз...» ұранымен сенбіліктер өткізілді.

Қарағанды жоғары политехникалық колледжінің ұжымына, колледж халықаралық бәсекеге қабілеттілікті арттырудың ұлттық жобалары шеңберінде міндеттерді табысты шешетіндігі, қарқынды дамуын жалғастыратыны, беделді республикалық рейтингтерде лайықты орын алатыны, оқу процесін үнемі жетілдіретіні, халықаралық байланыстарды нығайтатыны, білім беру бағдарламаларына шетелдік тәжірибені табысты енгізетіні, цифрлық трансформациялар жолымен сенімді жүретіні аталып өткен, ҚР Білім және ғылым министрі Асхат Аймағамбетовтың колледждің 90 жылдығымен атаулы құттықтауы жіберілді.

Іс-шара қонақтарына мерекелік медальдар мен естелік сыйлықтар беріледі. Іс-шара аяқталғаннан кейін құзыреттілік орталықтарына, жаңа мұражайға экскурсия өткізіледі.