Қазақ хандығы: мемлекеттің саяси институттары

Ашық сабақ

Топ: 9-1-ПО-22

Пән: Қазақстан тарихы

Тақырыбы: «Қазақ хандығы: мемлекеттің саяси институттары»

Өткізетін күні: 22.12.2022ж

Оқытушы: Абдрахманова Қ.Ж.

Сабақтың мақсаты: Қазақ хандығындағы саяси институттардың қалыптасуы мен дамуын түсіну және талдау. Топтық  жұмысты тиімді пайдаланып сабақтың мақсатына жету

Қысқаша сипаттамасы: Мемлекет құрылысындағы сабақтастықты анықтайды, Қазақ хандығының саяси институттарының ерекшеліктерін түсіну мақсатында бейнематериал тыңдап, соңынан  постер қорғады. Қазақ хандығының билік институттарының байланысы мен ара қатынасын, қоғамдағы ханның, билердің, батырлардың рөлі туралы анықтау үшін рөлдік ойындар арқылы 3 топ өздерінің топтарына қатысты сахналық қойылым  қойды (алдын-ала дайындалған мына тақырыптар бойынша «Әйгілі хандардың ел билеуінен үзінді келтіру», «Әйгілі билердің дана сөздерінен  келтіру», «Әйгілі батырлардың ерлігінен көріністер келтіру»). Билік институттарының қазақ хандығы және қазіргі кездегі айырмашылықтары мен ұқсастықтарын табу үшін оқытушының салыстыру мысалдары арқылы түсініп танымдық тапсырмаларды орындады.